Beton architektoniczny na podłogi cementowe

Beton architektoniczny jest specjalną mieszanką cementu i kruszywa, która pozwala uzyskać materiał o jasnym kolorze. Jest też bardziej plastyczny niż np. beton na posadzki przemysłowe. W zależności od użytych plastyfikatorów i upłynniaczy betonowa zaprawa architektoniczna będzie miała inną wytrzymałość i klasę ekspozycji. Będzie różnic się też stopniem porowatości, kolorem oraz ilością przebarwień, fakturą a także jakością.

Cementowe podłogi architektoniczne z betonowej zaprawy

Betonową zaprawę można wykorzystać do tworzenia aranżacji wnętrz w stylu industrialnym. Komponenty wykonane z betonu architektonicznego świetnie prezentują się na ścianach czy podłogach. Zaprawę można wykorzystać także do budowy innych elementów wystroju wnętrz, np. stołów, barków, blatów kuchennych itp. Jednak na popularności ostatnio zyskują podłogi cementowe architektoniczne o wyglądzie naturalnego betonu. Polecamy wykonanie takiej podłogi z wylewki samopoziomującej Flo-Cem XD pokrytej bezbarwnym lakierem poliuretanowym Pu Wa. Ten zestaw może posłużyć zarówno do wykonywania nowych podłóg, jak i regeneracji starych wewnętrznych nawierzchni komercyjnych i mieszkalnych.

Jak używać betonowej zaprawy architektonicznej?

Betonowa zaprawa architektoniczna to produkt, z którym nie pracuje się trudno. W zasadzie technologia wykonania podłogi obejmuje trzy kroki – do przeprowadzenia w 3 dni.

Przygotowanie podłoża

  • oczyszczenie podłoża do czystego, zdrowego betonu i naprawa ubytków większych niż 1-2 mm,
  • malowanie szczotką gruntem wzmacniającym FLOSIL G ( w przypadku starych, wątpliwych podłoży) 0,3 kg/m2,
  • malowanie wałkiem dwukrotne gruntem FLOSIL F (nowe betony) 0,25 kg/m2 ( w dwóch warstwach).

Wykonanie wylewki

  • wylanie cementowej masy samopoziomującej FLO-CEM XD 34 MPa w grubości 5- 15 mm, zużycie 1,7 kg/1 m2 / 1 mm grubości.

Zabezpieczenie powierzchni

  • zagruntowanie nawierzchni z FLO-CEMu XD gruntem F poprzez natrysk spryskiwaczem ogrodowym oraz usunięcie nadmiaru płynu mopem,
  • dwukrotne wymalowanie nawierzchni wałkiem za pomocą bezbarwnej żywicy poliuretanowej PU WA.
Podłogi cementowe architektoniczne
Karty techniczne: